Unowocześniona nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z najważniejszych wyrobów przedsiębiorstwa Energoel

Innowacyjne piece nadające się do wykorzystania w przemyśle a także w laboratoriach projektuje Energoel. Można je także zastosować w odlewniach, pracowniach złotniczych lub w zakładach przerabiania odpadów ponownego przetworzenia. Zaprezentowane piece najnowszej generacji skonstruowane są z podzespołów o wysokiej jakości. Z tego powodu są niezawodne. Intensywne wymieszanie metalu zapewnia jednorodność stopów, co ma znaczenie przy recyklingu złomów metali. Każdy z piecy jest scharakteryzowany oraz podane są jego cechy techniczne. Pod linkiem  https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/ można też sprawdzić elementy z jakich piece są zrobione oraz wyposażenie.

Nowoczesne piece indukcyjne, produkowane na podstawie pewnych technologii gwarantują niewysokie straty mocy, co zmniejszenia koszty wykorzystania, powiązane z mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Firma wdrożyła jest oryginalny system IPM , czyli EnergoEl. Pozwala on na maksymalne, automatyczne dopasowanie mocy pieca PDP do zmiennych parametrów wsadu.

Każdy piec wykonany jest w procesie zastosowaniem hartowania indukcyjnego, a więc procesu jaki służy utwardzeniu powierzchni elementów ze stali i pozostałych stopów, jaki wykorzystuje zjawiska grzania prądem elektrycznym. To zapewnia stabilność powierzchni pieca, jego odporność na zużycie przy równoczesnym zachowaniu plastyczności rdzenia. Dodatkowo, doświadczeni inżynierowie wykonują modernizacje działających linii i stanowisk do grzania starszej daty. Zmieniają je na piece według nowszych realizacji.

Specjaliści zajmują się naprawą podzespołów mechanicznych i wykonują aktualizacje systemów automatyki jaka steruje procesami produkcji. Klienci są usatysfakcjonowani ze świadczeń serwisowych z zastosowaniem hartowania indukcyjnego. To pozwala przystosować piec indukcyjny do spodziewanych czynności. Dostępne maszyny można faktycznie dostosować do czynności w wybranym zakładzie, co potwierdzą opublikowane dotychczas opinie właścicieli laboratorium.

You may also like...