Przykręcenie blach – w jakim miejscu nabyć blachowkręty?

Jednym z przeważnie zadawanych fabrykantom pytań w sprawie blach jest zapytanie o ich dobry sposób montażu i przechowywania blach w czasie otwarcie poprzedzającym zamontowanie ich na dachu. Jeżeli montaż ma nastąpić od razu po zakupie (do granic możliwości trzy do czterech tygodni od daty produkcji), trzeba rozciąć opakowanie, w którym znajdują się blachy oraz ustawić je pod nieznacznym skosem, by zapewnić spływanie przypuszczalnym wodom opadowym. Jeśli zaś okres pomiędzy wyrobem a montażem blach ma być dłuższy, wtedy potrzebne jest rozcięcie paczki, w której blachy zostały dostarczone przez fabrykanta. Później między arkuszami należy umieścić listwy dystansowe, aby umożliwić luźny przepływ powietrza w opakowaniu.

Pod żadnym pozorem nie można kłaść paczki z blachami bezpośrednio na ziemi, a arkusze należy przechowywać w miejscu bezpiecznym, przewiewnym oraz suchym, aby nie doprowadzić do zniszczenia blach poprzez działanie czynników środowiskowych – w następstwie tego zainwestuj w blachowkręty. Jedną ze spraw, jaka najbardziej intryguje kupujących blachy, jest sposób magazynowania blach pomiędzy zakupem a montażem.

W szeregu przypadków z powodów technicznych czy też także budżetowych nie są w stanie albowiem zainstalować blach na dachu bezpośrednio po zakupie.

W głównej mierze, nie trzeba blach kłaść bezpośrednio na ziemi, bo może doprowadzić to do szeregu uszkodzeń chemicznych oraz blokuje odpływ możliwych wód opadowych, które mogą odkryć się w paczce. Poza tym, nie wolno opuszczać blach zamkniętych w nierozciętym opakowaniu. Do prawidłowego oraz pewnego gromadzenia potrzebują wolnego dostępu powietrza.

Jeżeli blachy mają znajdować się w opakowaniu do trzech, czterech tygodni od daty produkcji, wystarczy jedynie naciąć paczkę oraz umieścić je pod delikatnym skosem. Jeżeli niemniej jednak kupujący planują trwające dłużej składowanie blach przed montażem, powinni bezdyskusyjnie umieścić pomiędzy poszczególnymi arkuszami listewki dystansowe, by zapewnić swobodny dostęp powietrza do blach.

You may also like...