Popularne metody dezynsekcji – klasyczna versus żelowa

Dezynsekcja, innymi słowy jedna z metod oczyszczania przestrzeni w pokojach, żeby usunąć insekty. Wyróżnić wolno kilka metod np. fizyczna, chemiczna i biologiczna. Zastosowanie tu znajdą preparaty, jakie pozwolą wykonać dezynsekcję. Usługi te dezynsekcja prusaków, likwidacja karaluchów, dezynsekcja pluskiew domowych, dezynsekcja mrówek, były i są stosowane dla wielu zleceniodawców – wsparcie na zwalczanie pluskiew. Działania przeprowadzone z obszerną ostrożnością, krok po kroku, żeby nie doprowadzić do komplikacji. Insekty to osobniki niszczące budynki, zazwyczaj pojawiają się wiosną. Ciężko je wytępić z domu i korytarza. Zajmują miejsce w niezwykle trudno dostępnych miejscach i szczelinach, tam również się rozmnażają. Mowa ich niesie za sobą skuteczne metody, które nie są najtańsze dezynsekcja. Przeważnie mrówki, gdy pojawią się wiosną, opanują wszystko, co natrafią na swojej drodze (prusaki, karaluchy, pluskwy, mrówki, osy, szerszenie, rybki cukrowe, pchły, wszy, muchy, komary oraz inne).

Prusak – ma nieciekawy wygląd, ma 6 nóżek, 2 czułka, pokryty lekkim kolcem, kompletny ma bursztynową szatę. Umie poruszać się zwinnie, prędko, że wolno go nie zauważyć. On osiąga ledwo kilkanaście milimetrów, jednak występuje w wielkich grupach.

Prusaka lepkie łapki zapewniają mu poruszanie się po ścianie, suficie oraz nie może on z niego spaść. Ma tendencję, jak muszki owocówki, gdy wyłącznie poczuje żywność, nieschowane owoce, to automatycznie się pojawi. Karaluchy – trochę podobny do prusaka. W jaki sposób inne insekty jest on do wykreślenia ze środowiska domowego. Jego budowa zewnętrzna prezentuje się następująco, czyli ma pancerz, długie odnóża, czułki oraz głowę, oczy, pancerz jest w kolorze brązowym.

Wypatruje pożywienia, zgniłe owoce, śmietnik, który sporadycznie się ewakuuje, przyciągną go do domu. Pchły – z reguły pojawiają się u zwierząt domowych, jak psy, koty. One są niezwykle małe, w kolorze czerwonym. Mają one tendencję do skakania i gryzienia na osobniku, na jakim zamieszkują. Potrafią rozmnażać się w natychmiastowym tempie. Wyróżnić wolno parę typów tych insektów, między innymi: pchła ludzka, pchła piaskowa, pchła szczurza, pchła kocia i pchła psia. Wszystkie te gatunki pcheł nie są w stanie pojawiać się na zwierzęciu i należy je automatycznie usuwać, by nie przenosiły bakterii.

You may also like...